Menü Kapat

Site Yönetimi

Son yıllarda siteler geniş alanlar ve bloklardan oluştuklarından, buraların teknik bakım, onarım, güvenlik, peyzaj, havuz bakımı, muhasebe, sgk ve iş sağlığı gibi bir çok işlerin takibi süreklilik ve mecburiyet haline gelmiştir. Örneğin sadece aidat toplama, hesaplama ve ödemelerle ilgili bile bir site yöneticisinin şirket muhasebecisi gibi devamlı çalışması gerekmektedir ki bu günümüz koşullarında bir çok kişinin bu sorumluluktan kaçındığı bir konudur. Ayrıca muhasebe bilgisi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı yukarıda bahsettiğimiz tüm konularda, uzmanlık gerektiren yönetim firmalarına ihtiyaç duyulmaktan çok mecburi hale gelmeye başlamıştır.

Ayrıca anlaşmalı olduğumuz sektöründe uzmanlaşmış firma veya şahıslar ile, toplu yaşam alanları olan sitelere en hızlı ve düzgün hizmeti vermekteyiz.

Toplu yaşam alanı olan sitelerin, toplantı zamanlarını ilgili kanunda belirtilen zamanlarda, usulüne uygun yapılması ve tebliğ edilmesi.
Site toplantısında alınan tüm kararların eksiksiz yerine getirilip, siteye ait defter kayıtlarının tutulması ve saklanması.

Daimi yönetim olarak en dikkat ettiğimiz konuların başında, blok ve sitelerdeki çalışan görevli personelin (kapıcı, güvenlikçi, temizlikçi) SGK kanunları çerçevesinde ücret bordrolarının ve kıdem tazminatı konularının, hassasiyet içerisinde yerine getirilmesi ve takibi.

Yönetimini yaptığımız sitelerin, denetim kuruluna diledikleri zamanlarda istenilen tüm evrakların teslimi.

Yıllık site ve blokların işletme projesinin (tahmini bütçe) hazırlanıp site sakinlerine tebliğ edilmesi. İşletme projesinde belirtilen avans aidatların her ay toplanıp, elektrik, su, asansör ve site görevlisi (kapıcı,güvenlik vb.) gibi diğer ödemelerinde yapılması.

Site ve blok aylık gelir ve gider kayıtlarının tüm kat maliki ve kiracılara ulaştırılması. Aidatların site adına açılmış veya açılacak olan banka hesabı üzerinden tahsili yapılıp, gerekli tüm ödemeler banka üzerinden yapılması.
Site adına belediye ve ilgili tüm kuruluşlardaki gerekli işlerin yapılması.
Sitede bünyesinde görevli personelin ihtiyaç, şikayet ve diğer tüm konularının takibi.

Site alacaklarının takibi ve avukatlık hizmetlerinin sağlanması.
Site bünyesinde bulunan havuz, elektrik, tüm doğalgaz sistemleri, kanalizasyon, hidrofor, su sistemleri, çatı, baca, jeneratör, yangın söndürme cihazları, asansör ve yalıtım sorunları ile tüm sitenin ana kullanım sahası içerisinde bulunan her şeyin hızlı bir şekilde tamiratının yapılması, temizlenmesi, aylık ve yıllık bakımlarının tarafımızca seçilmiş uzman firmalar vasıtasıyla, site menfaatlerine en uygun şekilde anlaşma yapılıp, rutin bakımlarının yapılması.

Site güvenlik elemanları ve güvenlik sistemleri ile, temizlik, bahçe peyzaj bakımı gibi diğer tüm hizmetler için çeşitli lisanslı firmalardan tekliflerin alınması, değerlendirilmesi ve yapılacak olan bütün sözleşmelerin takibi.
Periyodik olarak site ve blokların haşere ilaçlarının yapılması. 

Yangın söndürme tüpleri, yakıt kazanı, su deposu ve bacanın yılda en az bir kez mutlak suretle bakımlarının yapılmasını sağlamak.

Apartman dış cephe, mantolama ve asansör gibi büyük işlerin yapımında teklifler alınması, sözleşme kontrolü gibi site menfaatine en uygun işlerin yapımı aşamasında blok kat maliklerine sunulması.

Su, elektrik, doğalgaz gibi aboneliklerin site yönetiminin adına geçirilmesi için işlemlerinin yetkili kuruluşlardan yapılması.

Toplu yaşam alanı olan siteyi ilgilendiren tebligatların kabul edilip, gerektiğinde kanunen açılmış davalara avukat aracılığı ile katılıp, gerekli bilgileri kat maliklerine verilmesi.