Menü Kapat

Apartman Yönetimi

Son yıllarda yüksek yapılaşma ile birlikte, kat malikleri ve kiracıların çeşitli nedenleri de olması sebebiyle bina yöneticilik görevine vakit ayıramamaktadırlar. Bu dedenle kat malikleri apartman yöneticilik görevini üstlenmekten her zaman kaçınmaktadırlar. Şirketimizin sağlamış olduğu mali, teknik ve insan ilişkileri hizmetleri sayesinde bina sakinleri bu iş yükünden kurtulmaktadırlar.

Tüm apartman sakinlerinin istek, görüş ve şikayetlerini dinleyip, hakkaniyet çerçevesinde yönetimin sağlanması ve komşuluk ilişkilerinin bozulmamasını sağlamak.

Apartman toplantı zamanının Kat Mülkiyeti Kanununa göre usulünde ve zamanında yapılması ve tebliğ edilmesi.

Toplantıda alınan tüm kararların eksiksiz yerine getirilip, binaya ait defterler kayıtlarının tutulması ve saklanması.

Özellikle firmamızın en dikkat ettiği konuların başında, apartman bünyesinde çalışan görevli personelin (kapıcı, güvenlikçi, temizlikçi) SGK kanunları çerçevesinde ücret bordrolarının ve kıdem tazminatı konularının, hassasiyet içerisinde yerine getirilmesi ve takibi.

Apartman kat malikleri kurulunda seçilmiş denetçilere, diledikleri zamanlarda istenilen tüm evrakların teslimi.

Yıllık apartman işletme projesinin (tahmini bütçe) hazırlanıp kat maliklerine tebliğ edilmesi. İşletme projesinde belirtilen avans aidatların her ay toplanıp, elektrik, su, asansör ve apartman görevlisi (kapıcı,güvenlik vb.) gibi diğer ödemelerinde yapılması.

Apartman aylık gelir ve gider kayıtlarının tüm kat maliki ve kiracılara ulaştırılması. Aidatların apartman adına açılmış veya açılacak olan banka hesabı üzerinden tahsili yapılıp, gerekli tüm ödemeler banka üzerinden yapılması.

Belediye ve ilgili tüm kuruluşlarda apartmanın tüm işlemlerinin yapılması. Binada bulunan görevli personelin ihtiyaç, şikayet ve diğer tüm konularının takibi.

Apartman alacakların takibi ve avukatlık hizmetlerinin sağlanması. Apartmandaki asansör, elektrik, tüm doğalgaz sistemleri, kanalizasyon, hidrofor, su sistemleri, çatı, baca, jeneratör, yangın söndürme cihazları ve yalıtım sorunları ile tüm apartmanın ana kullanım sahası içerisinde bulunan her şeyin hızlı bir şekilde tamiratının yapılması, temizlenmesi, aylık ve yıllık bakımlarının tarafımızca seçilmiş uzman firmalar vasıtasıyla, apartman menfaatlerine en uygun şekilde anlaşma yapılıp, rutin bakımlarının yapılması.

Apartmanın güvenlik elemanları ve güvenlik sistemleri ile, temizlik, bahçe peyzaj bakımı gibi diğer tüm hizmetler için çeşitli lisanslı firmalardan tekliflerin alınması, değerlendirilmesi ve yapılacak olan bütün sözleşmelerin takibi.

Periyodik olarak apartmanın haşere ilaçlarının yapılması. Yangın söndürme tüpleri, doğalgaz kazanı, su deposu ve bacanın yılda en az bir kez mutlak suretle bakımlarının yapılmasını sağlamak.

Dış cephe mantolama ve asansör gibi büyük işlerin yapımında teklifler alınması, sözleşme kontrolü gibi apartman menfaatine en uygun işlerin yapımı aşamasında kat maliklerine sunulması.

Su, elektrik, doğalgaz gibi aboneliklerin bina yönetiminin adına geçirilmesi için işlemlerinin yetkili kuruluşlardan yapılması.

Apartmanı ilgilendiren tebligatların kabul edilip, gerektiğinde kanunen açılmış davalara avukat aracılığı ile katılıp, gerekli bilgileri kat maliklerine verilmesi.